SKIJALIŠTE TORNIK POČELO SA RADOM

Za sve ljubitelje skijanja i snouborda lepa vest je da je skijalište Tornik na Zlatiboru počelo sa radom. Dobro pripremljene staze i sunčan dan na najposećenijoj srpskoj planini privukle su veliki broj posetilaca.

Prvog dana rada ski centra Tornik, u petak 27. decembra svi posetioci su uživali u skijanju besplatno, kao i u vožnji bobom na šinama, dok će ski karte biti snižene 30% tokom preostala dva dana u okviru „ski openinga“, u subotu i nedelju.

– Stekli su se povoljni vremenski uslovi za početak ski sezone. Otvorene su staze Stankova ravan, Tornik 2A, staze 1A  i 1B, i poligoni pored traka. Očekuje se da će narednih dana u funkciiji biti i Čigota i Zmajevac. Trenutno je u funkciji 60 odsto skijališta. Snega ima dovoljno i to je ono što je najvažnije, rekao je Branko Blagojević, rukovodilac ski centra Tornik. On napominje da će u funkciji biti šestosedna žičara Tornik, dva ski vrtića i bob na šinama.

Direktor Turističke organizacije Zlatibor Vladimir Živanović izjavio je da je ove godine skijaška sezona počela znatno ranije nego prethodne godine i da će to uz ostale sadržaje na planini i bogat manifestacioni program doprineti uživanju svih gostiju koji se odluče da tokom ovih zimskih meseci i novogodišnjih praznika posete Zlatibor.

– Pripremljen je jako bogat i zanimljiv program, ali otvaranje ski sezone nam mnogo znači jer će sada i ljubitelji zimskih sportova zaista moći da uživaju. Pored skijanja na Torniku, i u samom centru Zlatibora posetiocima su na raspolaganju padine Obudoevice i još nekoliko lokacija za skijanje, sankanje, a i Avantura park je prilagodio svoje sadržaje zimskim sportovima. Trenutno na Zlatiboru boravi oko 15.000 turista, a od subote očekujemo značajan porast broja gostiju. U novogodišnjoj noći naše procene su da će na Zlatiboru biti preko 55.000 gostiju, ali da će se taj trend dobre posete i popunjenosti smeštajnih kapaciteta nastaviti i u zimskoj turističkoj sezoni, naglasio je direktor Turističke organizacije Zlatibor.

Ostavite odgovor

Komentari objavljeni na portalu PressLider nisu stav vlasnika, niti redakcije portala. Molimo Vas da prilikom komentarisanja tekstova ne koristite govor mržnje, pretnje, psovke, kao ni uvrede na verskoj, nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi. Zabranjeno je postavljanje reklamnih linkova, kao i pornografskog i politički ekstremnog sadržaja. Redakcija PressLider zadržava pravo da ne objavi komentare neprimerenog sadržaja, kao i one koji sadrže osvrt na nečiji privatan život i ličnost.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *